Wycieczka na trasie:
Poznań, Gniezno, Biskupin, Rogalin, Kórnik, Gołuchów
Cennik
1255zł/osoba
(grupa 40-45 osób)

1295zł/osoba
(grupa 35-40 osób)

1345zł/osoba
(grupa 30-35 osób)
Plan wycieczki dzień po dniu
Dzień 1
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 3:00.Podstawienie autokaru 02:45.
Przejazd do Poznania. Zwiedzanie: Ostrów Tumski: budynek Psałterii, Kościół NMP, Katedra z miejscem pochówku pierwszych władców Polski, pozostałości I i II Katedry, wieniec kaplic m. in. Kaplica Górków, Złota Kaplica ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, Kaplica Królewska, Muzeum Archidiecezjalne, budynek d. Akademii Lubrańskiego, pomnik J. Kochanowskiego. Stary Rynek: fasada renesansowego Ratusza, Fontanna: Prozerpiny, Marsa, Apolla, Neptuna, Pręgierz, Koziołki o godzinie 12:00, Pałac Górków, Kościół Farny – jedna z najpiękniejszych barokowych świątyń w Polsce, rzeźba Koziołków na Placu Kolegiackim, pomnik Św. Jana Nepomucena, Pomnik Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich. Wzgórze Przemysła: Zamek Królewski, Kościół Franciszkanów z obrazem Matki Boskiej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, pomnik 15 Pułku Ułanów, Makieta Dawnego Poznania. Przerwa na degustację specjału poznańskiego: Rogali Świętomarcińskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Gniezno, zwiedzanie: Gotycka Archikatedra Gnieźnieńska, Dzwonnica, Pałac Biskupi, Muzeum Początków Państwa Polskiego. Następnie Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Najbardziej znany rezerwat archeologiczny z dobrze zachowanymi pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej, której okres trwał od środkowej epoki brązu, od ok. XIV w. p.n.e., po wczesną epokę żelaza, czyli do ok. V w. p.n.e. Gród w Biskupinie jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg
Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie: Rogalin – Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego. Rezydencję w II połowie XVIII w. wzniósł w Rogalinie hrabia Kazimierz Raczyński. Niemal w niezmienionym kształcie dotrwała ona do dziś. Punktem obowiązkowym jest galeria obrazów z dziełami Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Aleksandra Gierymskiego, Jana Matejki, Olgi Boznańskiej, czy też Paula Delaroche. Obok rezydencji są piękne ogrody oraz majestatyczne ponad 700-letnie dęby Lech, Czech i Rus. Kórnik- Zwiedzanie Zamku Kórnickiego z najpiękniejszym zbiorem posadzek i mebli XIX w. Spacer Arboretum z ponad 3 tys. gatunków roślin. Zamek Kórnicki ma swojego ducha – Białą Damę. O północy biała dama wychodzi z obrazu, przechadza się po zamku i okolicy nadzorując realizację powierzonych zadań. W niskim i dość ciasnym budynku powozowni zobaczyć można trzy powozy wykonane w pierwszej połowie XIX w., które w 1856 roku w Paryżu zakupił Jan Działyński. Były to na owe czasy najpopularniejsze i zarazem najbardziej ekskluzywne pojazdy jakimi w XIX w. podróżowano po Europie. Pochodziły ze znanej wówczas firmy Barker & Co. w Londynie, która w XX w. rozpoczęła współpracę z Rolls-Royce’m. Wizyta w miejscu narodzin laureatki literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku Marii Wisławy Anny Szymborskiej na Prowencie. Sesja zdjęciowa na ławeczce Szymborskiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Gołuchowa. Zwiedzanie XVI wiecznego zamku w Gołuchowie, który jest jedną z ciekawszych atrakcji Wielkopolski i jednym z najpiękniejszych zamków w całej Polsce. Spacer do zagrody pokazowej, w której mieszkają daniele, dziki, koniki polskie i żubry. To jedno z nielicznych miejsc na zachodzie Polski, gdzie można zobaczyć żubra. Następnie wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiorki ok.23:30. Zakończenie wycieczki.
Co zawiera cena wycieczki?
Cena obejmuje:
Przejazd autokarem, wyposażonym w klimatyzację, barek, toaletę, dvd ( 48 miejsc dla pasażerów + 3
osoby obsługi),
3 noclegi w hotelu o standardzie 3*, pokoje 2 osobowe z łazienkami,
3 śniadania w formie bufetu w hotelu,
3 obiadokolacje serwowane do stolika ( zupa, drugie danie, sałatki, napój),
Opieka doświadczonego pilota,
Ubezpieczenie NNW – 10 000,00zł/osoba,
Oplata na fundusz gwarancyjny,
Oplata na fundusz pomocowy,
Podatek Vat ( faktura VAT/marża),
Cena nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników – jest to koszt 295,00zł/osoba,
Kolacja z imprezą integracyjną i wieczorkiem tanecznym od 20:00. – 02.00. (muzyka z głośników, bogate menu, bez alkoholu) – od 195,00zł/osoba,
kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Galeria


